00 / 00
|

Јајца со лосос

20 min.

Потребни состојки

  • 12 јајца
  • 1 лажица сенф
  • 2 лажици ситно сецкан магдонос
  • 6 лажици Битолска павлака
  • 150g чаден лосос

Подготовка

1.

Сварете ги јајцата и ставете ги во ладна вода да се оладат.

2.

Внимателно излупете ги и пресечете ги по должина.

3.

Извадете ги жочките, испасирајте ги и додајте ги павлаката, сенфот и магдоносот.

4.

Промешајте.

5.

Со подготвената смеса наполнете ги половинките белки.

6.

Од горе ставете чаден лосос и украсете со малку магдонос.

Датум на објавување 02.12.2021.

Nazad
|
01 / 02

Moja Kravica Junior 250ml

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Ex saepe odio animi, dolores impedit architecto fuga quam ut, accusamus totam illo doloremque ipsum, deleniti veritatis numquam corporis commodi repellat quasi.

Moja Kravica Junior 250ml

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Ex saepe odio animi, dolores impedit architecto fuga quam ut, accusamus totam illo doloremque ipsum, deleniti veritatis numquam corporis commodi repellat quasi.

Informacije o proizvodu
Proizvod i opis
Pakovanje/SKU
mlečna mast
Rok trajanja i uslovi čuvanja
Transportno pakovanje
Proteini
Ugljeni hidrati
Energetska vrednost
Balans+ jogurt
TTOSO 1kg
1g
25 dana
12 komada
3,2g
5,2g
192kJ/46kcal