00 / 00
|

Омилените вкусови одат заедно

Датум на објавување 16.03.2023.

Кога ќе го прашате вашето дете што најмногу сака за ужинка, неговиот одговор со голема радост и насмевка е чоколадно млеко. Тоа е така затоа што токму чоколадното млеко е омилениот пијалак за сите деца. Тие се среќни кога го консумираат за појадок, за ужинка, дома или во училиште, додека играат.

Родителите знаат дека секојдневното консумирање млеко е потребно за децата во раст и развој, затоа што содржи витамини и минерали, богато е со калциум со што ги зајакнува коските, се грижи за здравјето на забите и го зголемува имунитетот, а какаото како основна хранлива состојка на чоколадото а со тоа и на чоколадното млеко, е корисно за мозокот и ја поттикнува неговата работа.

Сето ова го прави чоколадното млеко и корисно, освен што е омилено. Затоа што омилените вкусови секогаш одат заедно Бимилк и Витаминка започнуваат со неодолива слатка акција – со секој купен сет две Моја Кравица чоколадни млека од 250 мл се добива подарок Чоко Стоби. Со оваа активност со која Бимилк растењето го прави уште поинтересно, ги наградува најмалите и најлојалните потрошувачи. Омилен е кај децата затоа што има млечен вкус, а особено е неодолив кога е во комбинација со друг омилен вкус.

Чоколадното млеко Моја Кравица со години е омилен сладок пијалак за сите генерации и е дел од најубавите и најслатките моменти на растењето. Шолја со познатиот вкус на чоколадо, во комбинација со најквалитетното млеко, задоволува 40 проценти од дневните потреби за калциум. Една чаша дневно кај секое дете е потребно за повеќе здравје и повеќе енергија при рекреативни активности, дружба со другарчињата во маало, учење или решавање на домашни задачи. Израдувајте ги дечињата, затоа што малку треба за среќа.

Оваа супер вкусна акција, љубителите на чоколадното млеко Моја Кравица и Чоко Стоби  може да ја најдат во сите подобро снабдени маркети ширум државата со почеток од 27.02.2023. Акцијата ќе биде достапна до потрошување на залихите.

00 / 00
|
Nazad
|
01 / 02

Moja Kravica Junior 250ml

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Ex saepe odio animi, dolores impedit architecto fuga quam ut, accusamus totam illo doloremque ipsum, deleniti veritatis numquam corporis commodi repellat quasi.

Moja Kravica Junior 250ml

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Ex saepe odio animi, dolores impedit architecto fuga quam ut, accusamus totam illo doloremque ipsum, deleniti veritatis numquam corporis commodi repellat quasi.

Informacije o proizvodu
Proizvod i opis
Pakovanje/SKU
mlečna mast
Rok trajanja i uslovi čuvanja
Transportno pakovanje
Proteini
Ugljeni hidrati
Energetska vrednost
Balans+ jogurt
TTOSO 1kg
1g
25 dana
12 komada
3,2g
5,2g
192kJ/46kcal