Моја Кравица павлака за готвење

Павлака за готвење Моја Кравица е неутрална млечена павлака која на јадењата им дава полн вкус и кремаста текстура. Ја правиме користејќи само висококвалитетно млеко, кое му дава препознатливо богатство на вкусот. Со задоволство ја мешаме во нашите омилени супи, сосови и солени специјалитети.

100g Моја Кравица павлака за горвење 20%mm ги содржи следните нутритивни вредности:

Млечни масти Протеини Јаглехидрати Енергетска вредност
20g 2,4g 4,1g 850,5kJ/206 kcal

Моја Кравица павлака за готвење - секое јадење станува повкусно

Млечната павлака за готвење е една од состојките што секогаш треба да ја има во фрижидер. Таа е меѓу стручно чуваните „тајни состојки“ на искусни готвачи. Овој едноставен додаток го претвора секое јадење во вистинско кремасто задоволство.

Павлаката за готвење е направена од висококвалитетно стерилизирано млеко и има 20% млечни масти.

 

Различни намени на павлаката за готвење

Moja Кравица павлака за готвење во комбинација со други состојки дава кремаста текстура и збогатен вкус на јадењата. Богатата млечна маст дава полност на вкусот, додека вкусот кој лесно се вклопува овозможува да оди одлично со сè, така што примената на павлаката за готвење во рецептите е исклучително широка.

Сосови со неутрална павлака

Кога подготвувате сосови, Моја Кравица павлака за готвење можете да ја користите во помала или поголема количина, во зависност од тоа колку сакате да биде густо јадењето. Одличен избор е за правење сосови од печурки и бели сосови кои најчесто се служат со месо. Покрај тоа, се користи за сосови за тестенини – карбонара, 4 видови сирење и различни видови печени тестенини.

Супи и чорби со павлака за готвење

Moja Кравица павлака за готвење е совршен додаток на чорбите, а ќе ја најдете како задолжителна состојка во секој рецепт и за крем супа. Со додавање на овој млечен производ во чорбите, тие стануваат вкусни и неодоливи.

Моја Кравица павлака за готвење дава сочност и поубава структура на есенската чорба од тиква, освежителниот пијалак од брокула, чорбата од шумски печурки.

Павлака за готвење и додатоци за печени јадења

Павлаката за готвење ќе ви послужи и за сите ваши омилени печени јадења: мусака, печена мисирка, печен француски компир, лазања

Ако имате дома Моја Кравица павлака за готвење, јајца и зачини, секогаш ќе имате одличен прелив кој ќе му даде на вашето јадење полн и сочен вкус.

Пакување прилагодено на сечии потреби

Имате прашања за Моја Кравица павлака за готвење?

Да. Моја Кравица павлака за готвење е вистинска павлака (млечен производ) за готвење.

Со задоволство можеме да истакнеме дека нашата павлака е млечна – свежа, направена на автентичен и традиционален начин.

Разликата помеѓу павлаките за готвење од растителна основа и млечните павлаки за готвење е важна не само за вкусот, туку и за нутритивните вредности. Оваа разлика е многу слична на разликата помеѓу маргаринот и путерот. Додека павлаката за готвење направена од растителни масти е полна со штетни транс масти, како и вештачки адитиви и додатоци, млечната павлака за готвење се базира на млеко, целосно природна масти и бара минимум додатоци за да биде вкусна, сочна и употреблива во готвењето.

Млечната павлака е исто така значително повкусна и дава пополна текстура. Сигурни сме дека павлаката за готвење Моја Кравица ќе ја освои вашата трпеза.

Моја Кравица павлаката за готвење има многу богат и интензивен вкус.

Затоа е универзална состојка, погодна за најразновидни јадења и рецепти. Павлаката за готвење има полн вкус поради 20% млечна маст, па на јадењата им дава поубава и посочна текстура.

За десерти, секогаш претпочитаме да ја користиме нашата млечна слатка павлака, но ако ја немате во фрижидер, а имате Моја Кравица млечна павлака за готвење – не грижете се! Доволно е да додадете неколку лажици шеќер во прав и измешајте додека смесата целосно не се соедини. Сигурни сме дека ќе бидете задоволни од резултатите!

Scroll to Top

Веб страната користи колачиња за да овозможи најдобро искуство. Со користење на bimilk.mk се согласувате со нашата политика за приватност и користењето на колачиња во согласност со нашата политика за колачиња.