Salcë kosi për gatim Moja kravica

Salcë kosi për gatim Moja kravica përfaqëson një salcë kosi të qumështit, neutrale, e cila ngrënave të ndryshme iu jep një shije të plotë dhe teksturë kremoze. E bëjmë duke përdorur vetëm qumësht me cilësi më të lartë, i cili i jep pasurisë së njohur së shijes. Me kënaqësi e përziejmë në supat tona të preferuara, salcat dhe specijalitet e kripura.

Salcë kosi për gatim - përmbajtja dhe vlera ushqyese

Yndyrë qumështi Proteina Karbohidrate Vlera energjetike
20g 2,4g 4,1g 850,5kJ/206 kcal

Salcë kosi për gatim Moja kravica - çdo pjatë,ngrënë bëhet edhe më e shijshme

Salca kosi përfaqëson një nga përbërësit që duhet të jetë gjitherë në frigorifer. Ajo është ndër „përbërësit sekret“ të ruajtur me mjeshtëri nga ana e shefave me përvojë. Kjo shtesë e thjeshtë e transformon çdo pjatë në kënaqësi të vërtetë kremoz.

Salca kosi për gatim është e krijuar nga qumështi i sterilizuar me cilësinë më e lartë dhe ka 20% yndyrë qumështi.

Përdorime të ndryshme të salcës kosi për gatim

Salcë kosi për gatim Moja kravica në kombinim me përmbajtjat e tjera iu jep pjatave dhe ngrënave një strukturë kremoze dhe shije të pasur. Yndyra e qumështit të pasur jep një plotësi të gjatë të shijes, ndërsa shija e cila në mënyrë lehtësisht përzihet, mundëson të shkojë mirë me gjithçka, ashtu që zbatimit i salcës kosi në recetat për gatim është përjashtimisht i lart dhe i gjerë.

Salcat me salcë kosi neutral

Duke i përgatitur salcat, Salcën kosi për gatim Moja kravica mund ta përdorin në sasinë me e madhe, apo më e vogël, në varësi nga të se sa dëshironi pjatën të jetë më e dendur. Përfaqëson një zgjedhje të përsosur për bërjen e salcave të kërpudhave dhe salcave të bardha të cilat më shpesh shërbehen me mish. Përveç kësaj, përdoret edhe në salcat për pasta – karbonara, 4 lloje djathi dhe disa lloje të ndryshme të pastave të pjekura.

Supa dhe çorba me salcën kosi për gatim

Salcë kosi për gatim Moja kravica është një shtojcë të përsosur për çorbat, dhe mund ta gjeni edhe si shtojcë detyruese në çdo recetë për supë me krem. Me shtimin e ky produktit të qumështit në çorbat, ato bëhen të shijshme dhe të parezistueshme.

Salcë kosi për gatim Moja kravica e jep lëngësinë dhe strukturën më e mirë të çorbës së vjeshtës, pijës së freskët nga brokoli, çorbës së kërpudhave pylli.

Salcë kosi për gatim dhe shtojca për pjata të pjekura

Salca kosi për gatim do të ju shërbëjë në të gjitha pjata të preferuara të pjekura tuaja: musaka, pulë deti e pjekur, patate të pjekura franceze, lazanja..

Nëse në shtëpi keni salcë kosi për gatim Moja Kravica, vezë dhe erëza, do të keni gjithmonë një majë të shkëlqyer që do t’i japë pjatës suaj një shije të plotë dhe të lëngshme.

Pakëtim i përshtatur për nevojat e të gjithëve

Pyetjet më të shpeshta për salcë kosi për gatim Moja kravica?

Po. Salcë kosi për gatim Moja kravica është një salcë kosi të vërtetë (produkti i qumështit) për gatim.

Me kënaqësi mund të theksojmë se salca kosi ynë është qumështi – e freskët, e bërë në mënyrë autentike dhe tradicionale.

Dallimi midis salcave kosi të gatimit me bazë bimore dhe salcave kosi të qumështit është i rëndësishëm jo vetëm në shije, por edhe në vlerat ushqyese. Ky ndryshim është shumë i ngjashëm me ndryshimin midis margarinës dhe gjalpit. Ndërsa salcë kosi e bërë nga yndyrat bimore është plot me trans yndyra të dëmshme, si dhe me aditivë dhe aditivë artificialë, salcë kosi të qumështit është me bazë qumështi, yndyrë tërësisht natyrale dhe kërkon një minimum aditivësh që të jetë i shijshëm, i lëngshëm dhe i përdorshëm në gatim.

Salcë kosi të qumështit është njejt ashtu rëndësishme më e shijshme dhe jep nje teksturë më kremoze. Ne jeni të sigurt që salcë kosi Moja kravica do ta fitojë tryezën juaj.

Salcë kosi për gatim Moja kravica ka një shije shumë të pasur dhe intensive.

Për atë shkak është një përbërës universal, i përshtatshëm për pjatat dhe recetat më të ndryshme. Salcë kosi për gatim ka një shije të plotë për shkak të 20% të yndyrës së qumështit, kështu që u jep pjatave një strukturë më të këndshme dhe më lëngshme.

Për ëmbëlsirat, ne gjithmonë preferojmë të përdorim salcën kosi tonë të ëmbël të qumështit, por nëse nuk e keni në frigorifer dhe keni salcë kosi Moja Kravica për gatim – mos u shqetësohuni! Është mjaftueshme të shtoni disa lugë sheqer pluhur dhe të përzieni derisa masa të bashkohet plotësisht. Jemi të sigurt që ju do të jeni të kënaqur me rezultatet!

Scroll to Top

Веб страната користи колачиња за да овозможи најдобро искуство. Со користење на bimilk.mk се согласувате со нашата политика за приватност и користењето на колачиња во согласност со нашата политика за колачиња.