Jogurti Bitolski – Gjithmonë në rrethin e familjes

Jogurti Bitolski është i pranishëm në tryezat tuaja familjare pothuajse shtatë dekada! Ka një shije të freskët dhe të embël, me një strukturë kremoze. Me këtë jogurt u rritën brezat, dhe me të u rrit edhe çupën Bitolsko, dukë na sjellë inovimet të inspirurara nga nevojat e të gjithë familjes.
bitolski-jogurt-landing

Jogurti Bitolski për të gjithë familjen

Me kalimin e viteve, ne e kemi bërë ofertën e jogurtit edhe më shumë të pasur, dhe pakëtimin edhe më shumë modern, duke mbajtur atë që ju pëlqen më shumë: recetën tradicionale shtëpiake dhe shijen të plotë të jogurtit. Sot, jogurten nën markën Bitolsko janë të përshtatshme për tërë familjen, dhe ato i plotësojnë të gjitha nevojat dhe regjimet e ndryshme të ushqimit. Marka Bitolsko është gjithashtu krenare me linjat e veçanta, siç janë: Jogurti i trashë për ardhuruesit e embëlsirave kremoze të qumështit.

Jogurti Bitolsko: një shije për të cilën të gjithë janë dakord

Kremoz dhe i këndshëm, jogurti Bitolsko është mysafir të rregullt në tryezat tuaja familjare, ku edhe më shpesh mund ta gjeni edhe produktet e tjera të preferuara të qumështit nga Bimilk. I zbukuron dhe pasuron vaktet tuaja të dashur, duke i kthyer ato në kënaqësi të vërteta.

100g jogurt përmban vlerat e mëposhtme ushqyese:

Yndyrë qumështi Proteina Karbohidrate Vlera energjetike
2,8% 3,1g 4,2g 227kJ / 54 kcal

Jogurti Bitolsko me 2,8% yndyrë qumështi

Jogurti Bitolsko karakterizohet me shijen e embël dhe e njohur shumë të mirë, teksturë me dendësinë mesatare dhe 2,8 % yndyrë qumështi. Dhe e gjithë kjo ne një paketim modern.

Jogurti i trashë Bitolsko me teksturë kremoze

Jogurti i trashë është anëtari i familjes Bitolsko dhe ka shumë ardhuruese. Strukturë më e trashë dhe kënaqësi kremoze e parezistueshme! Për atë shkak jogurti i trashë është një pjesë të deturyeshëm të shume vakteve.

100g jogurti i trashë përmban vlerat e mëposhtme ushqyese:

Yndyrë qumështi Proteina Karbohidrate Vlera energjetike
2,8% 3,4g 4,2g 229kJ / 55 kcal

Pakëtim i përshtatur të gjithë nevojave

Nga jogurti në gotë, deri pakëtim familjar nga 1,45 kg.
Jogurti Bitolsko në gotë më e mirë përshatet me produkte buke ose mëngjes të shpejtë për një person, ndërsa pakëtimet më të medha janë ideale për mëngjes të bollshëm,luksuz familjar ose darka të lehta me miqtë. Jogurti Bitolski në pakëtime të ndryshme, për çdo situatë! Zgjidhni shijen tuaj e preferuar dhe e dashur dhe shijoni.

Jogurti Bitolski - më shumë se një pije

Duke filluar nga mëngjesi tradicional, që përmban produkte të misrit të thatë dhe produkte të qumështit jonë, palentë dhe vezë në 100 mënyra, deri të një qull modern dhe i shëdetshëm me tërhërë – jogurti Bitolski shkon mirë me gjithçka! Disave e pëlqejnë gjithashtu me ëmbëlsira, petulla, strudel, si dhe ëmbëlsira të ëmbla. Por jogurti është diçka më shumë se një pije. E përdorim edhe në recetat, e shtojmë si përmbajtje në projën, gibanicën, gjellat, supat, mafinat dhe embëlsirat. Fotografitë tuaja tregojnë më mirë në çfarë mënyrë jogurti përfaqëson një pije të sigurt dhe univerzal në kuzhinën tuaj. Ndani momentet tuaja me jogurtin Bitolski me ne! Na ndiqni në profilet tona në Facebook dhe Instagram.

Pyetjet më të shpeshta për jogurtin Bitolski?

Në Bimilk, jogurtin bëhet përjashtimisht nga qumështi i freskët vendas. Fitohet me fermentim, kur bakteret e shndërrojnë laktozën (sheqeri natyror në qumështin) në acid laktik. Acidi laktik e bën qumështin edhe më acid, që shkakton zvogëlimi i PH vlerës së pijes. Si rezultat në të, proteinat dëndësohen, duke i dhënë jogurtit një strukturë më kremoze, ne krahasim me lëngun në qumështin. Për shijen acid e jogurtit është e përgjegjës edhe fermentimi. Fermentimi i qumështit përfshin përdorimin e baktereve të mira (probiotikeve) të cilët kanë një efekt të dobishëm në sistemin tretjes. Për atë shkak jogurti rekomandohet në ushqimin përditëshëm, për rregulimin e mirë e tretjes së ushqimit.
Scroll to Top

Веб страната користи колачиња за да овозможи најдобро искуство. Со користење на bimilk.mk се согласувате со нашата политика за приватност и користењето на колачиња во согласност со нашата политика за колачиња.