Salcë kosi Bitolsko – E preferuar me çdo vakt

Salcë kosi Bitolsko përdoret për gatim, por edhe si pjatë apo gjellë anësore dhe si lyerje. Shumë shpesh përdoret për përparimin e sallatave, mund të shtohet edhe në supat për të fitojë shije më të pasur, dhe me kënasi lyhet në sanduiçe. Kjo pjatë e produkteve të qumështit të pazëvendësueshme shton shije më të freskët dhe më acide dhe teksturë më e shijshme në çdo vakt. Salcë kosi Bitolsko e preferuar në çdo vakt!

Salcë kosi 20% yq: përmbajtje dhe vlera ushqyese në 100g

Yndyrë qumështi Proteina Karbohidrate Vlera energjetike
20g 2,9g 3,7g 863kj / 206kcal

Salcë kosi Bitolsko 20% yq: përmbajtje dhe vlera ushqyese në 100g

Salcë kosi Bitolsko 12% yq: salcë kosi e njejtë, por me më pak yndyrë qumështi

Shije të njejtë, por me më pak teksturë yndyrore – salcë kosi Bitolsko me 12 % yq vjen në një pakëtim prej 200 g dhe përfaqëson një alternativë të shkëlqyeshme nësë dëshironi ta zvogëloni marrjen e kalorive dhe ta konsumoni vakteve më pak të yndyrshme, por njejtë të shijshme!

Salcë kosi 12% yq: përmbajtje dhe vlera ushqyese në 100g

Yndyrë qumështi Proteina Karbohidrate Vlera energjetike
12g 2,5g 3,5g 546kj / 132kcal

Pakëtime praktike për nevojat e të gjithëve

Hapeni salcën kosi prej 180 g bashkë me omletën e mëngjesit ose pasurojeni sanduiçin tuaj e preferuar me shtresë kremoze, duke e përdorur salcën kosi si lyerje. Me pakëtimin prej 400 g, ju mund të gatuani përmbajtja të parezistueshme për naços, ose të shtoni një dozë ideal aciditeti në ngrënat siç janë spanaq etj. Nëse ju përgatiteni një festë më të madhe për familjen dhe miqtë tuaj, pakëtimi prej 700 g është një zgjedhje ideale. Përshtatni sasinë e nevojave tuaja dhe krijoni gatime të shijshme bashkë me salcën kosi Bitolsko.

Scroll to Top

Веб страната користи колачиња за да овозможи најдобро искуство. Со користење на bimilk.mk се согласувате со нашата политика за приватност и користењето на колачиња во согласност со нашата политика за колачиња.