Kosi me probiotike Balans+

Kosi me probiotike Balans+ është i kushtuar për të gjithë ata që duan të marrin përfitime maksimale shëndetësore nga produktet e tyre të qumështit. Bazohet në qumësht të cilësisë së lartë dhe fermentohet me veprimin e kulturave probiotike të dobishme nga kompleksi Bifido Digestio. Ky kos probiotik do ta përmirësojë tretjen tuaj, vetëm duhet ta konsumoni rregullisht. Përdoreni atë si një pjatë ose gjellë anësore me ushqimin tuaj të preferuar të gatuar, si një ngrënë të lehtë në çdo kohë të ditës ose me mëngjes dhe me darkë.

Kosi me probiotike Balans+ – kalori dhe përmbajtje

Yndyrë qumështi Proteina Karbohidrate Kalori
2,8g 3,4g 4g 229KJ/ 54KCAL

Kosi me 2 kultura probiotike - për çdo vaktin juaj i balancuar

Kosi konsidërohet si një nga produktet më të shëndetshme të qumështit . Ka pak kalori, është usqyes dhe i plot me probiotikë. Kur në kësaj do ta shtojmë formulën unikate Bifido Digestio që e ka kosi ynë i thartë Balans+, ne fitojmë një parajsë të vërtetë probiotike të qumështit.

Për çdo vakt, hapni një kos Balance+ – dhe në fund të ditës do ta kuptoni se keni bërë mirë për sistemin tuaj të tretjes, rrjedhimisht në të edhe për të gjithë organizmin.

Efekti probiotik i vaktit ka një ndikim të dobishëm në tretjen.

Portfolio ynë i produkteve të qimështit me probiotike Balans+, bazohet në formulën probiotike Bifido Digestio nga 2 kultura probiotike (LA5 и BB12) dhe fibra oligofruktozë.

Ndikimi pozitiv që kjo formula ka në tretjen e ushqimit është unitar në tregun që ne e kemi vërtetuar edhe në mënyrë klinike.

Prandaj mund të themi me siguri : po, kosi Balans+ mund ta përmirësojë tretjen tuaj!
Sigurisht, kontinuiteti është i domosdoshëm. Pritni rezultatet e para vetëm pas 10 ditësh nga konsumimi i rregullt!

Provoni kosin Balans+ dhe produktet e tjera nga kjo linjë dhe futni ato në pjesën standarde e ushqimit tuaj, së bashkë me kosin e preferuar juaj.
Sillni trupin juaj në balancë.

Pyetjet më të shpeshta për kosi Balans+?

Kosi Balans+ përfaqëson përjashtimisht një burim të pasur të përmbajteve të ndryshme ushqyese të cilat janë të rëndësishme për ruajtjen e shëndetit të trupit. Ky produkt të qumështit ka një spektër të larmishëm të lëngëve ushqyese të cilat janë të rëndësishme për funksionimin e duhur të trupit.

Para së gjithash, këtu janë probiotikët. Këta mikroorganizma të gjallë ofrojnë përfitime të shumta shëndetësore, veçanërisht për shëndetin e florës së zorrëve në trupin. Probiotikët e pranishme në kosin e ndihmojnë ruajtjen e balancës së florës së zorrëve, parandalojnë rritjen e baktereve të dëmshme dhe përmirësojnë tretjen e ushqimit. Ato gjithashtu mund të ndiokojnë pozitivisht në sistemin imunitar , duke forcuar përgjigjenimune e organizmit.

Kosi Balans+ përfaqëson një burim i shkëlqyeshëm të proteinave. Proteinat janë lëndë ushqyese thelbësore të cilat luajnë një rol të rëndësishëm në ndërtimin dhe riparimin e indeve në trupin. Ata janë veçanërisht të rëndësishme për rritjen dhe zhvillimin e muskujve. Proteinat në kosin e përmbajnë të gjitha amino acide thelbësore, që do të thotë se ato i sigurojnë të gjitha blloqet e domosdoshme për trupin.


Kalciumi është thelbësor për shëndetin e kockave dhe dhëmbëve, sepse ndihmon në ruajtjen e forcës dhe strukturës së tyre. Përveç kësaj, ky mineral është i rëndësishëm për funksionimin normal të muskujve dhe sistemit nervor. Kosi Balans+është një nga burimet e shijshme të kalciumit që mund të kontribuojë në plotësimin e nevojave ditore të trupit për këtë mineral.

Ky produkt të qumështit natyror përmban vitamina B dhe kompleksat siç janë tianin (B1), riboflavin (B2), niacin (B3), acid pantotenik (B5) dhe vitamin B12. Këto vitamina luajnë një rol të rëndësishëm në metabolizmin e ushqimit dhe shndërrimin e tij në energji. Ato gjithashtu mbështesin shëndetin e sistemit nervor, lëkurës dhe syve.

Çdo kos fitohet me fermentim, që do të thotë se përmban një dozë të përcaktuar të probiotikëve.

Megjithatë, ndikimi i kulturave probiotike nën florës së zorrëve dhe tretja më e mirë të kosit nuk është vërtetuar klinikisht. Kosi Balans+ ka edhe dozë shtesë të probiotikëve, të formulluar për të bëjnë dallim. Është i vërtetuar se kosi përmirëson tretjen e ushqimit vetëm pas 10 ditësh nga konsumimi i rregullt dhe ka një efekt të dobishëm në sistemin tretës.

Bimilk: Nga qumështorja deri në tryezën tuaj

Scroll to Top

Веб страната користи колачиња за да овозможи најдобро искуство. Со користење на bimilk.mk се согласувате со нашата политика за приватност и користењето на колачиња во согласност со нашата политика за колачиња.