Баланс+ кисело млеко со пробиотици

Баланс+ киселото млеко со пробиотици е наменето за сите кои сакаат да извлечат максимални здравствени придобивки од своите млечни производи. Се базира на висококвалитетно млеко, а се ферментира со дејство на корисни пробиотски култури од комплексот Бифидо Дигестиo. Ова пробиотско кисело млеко ќе ви го подобри варењето, само треба редовно да го консумирате. Користете го како прилог со вашето омилено зготвено јадење, како закуска во секое време од денот или со појадок и вечера.

100g Баланс+ кисело млеко ги содржи следните нутритивни вредности:

Млечни масти Протеини Јаглехидрати Калории
2,8g 3,4g 4g 229KJ/ 54KCAL

Кисело млеко со две пробиотски култури - за секој ваш избалансиран оброк

Киселото млеко се смета за еден од најздравите млечни производи. Има малку калории, хранливо е и полно со пробиотици. Кога на тоа ќе ја додадеме уникатната формула Бифидо Дигестиo што ја има нашето кисело млеко Баланс+ – добиваме вистински млечен пробиотски рај.

За секој оброк отворете по едно Баланс+ кисело млеко – и на крајот од денот ќе знаете дека добро сте направиле за вашиот дигестивен систем, а со тоа и за целиот организам.

Пробиотскиот ефект на Баланс+ кисело млеко има корисен ефект врз варењето

Нашето Баланс+ портфолио на млечни производи со пробиотици, се базира на пробиотската формула Бифидо Дигестиo од 2 пробиотски култури (LA5 и BB12) и олигофруктозни влакна.

Позитивното влијание на оваа формула врз варењето е единствено на пазарот што го имаме клинички докажано.

Затоа, можеме со сигурност да кажеме: да, Баланс+ киселото млеко ќе ви го подобри варењето!
Се разбира, континуитетот е задолжителен. Првите резултати очекувајте ги по 10 дена редовно консумирање!

Пробајте Баланс+ јогурт и други производи од оваа линија и внесете ги во стандарден дел од вашата исхрана, заедно со вашето омилено кисело млеко.
Доведете го вашето тело во рамнотежа.

Имате прашања за Баланс+ кисело млеко?

Киселото млеко Баланс+ е исклучително богат извор на различни хранливи состојки кои се клучни за одржување на здравјето на организмот. Овој млечен производ има разновиден спектар на хранливи материи кои се важни за правилното функционирање на организмот.

Пред сè, тука се пробиотиците. Овие живи микроорганизми даваат бројни здравствени придобивки, особено за здравјето на цревната флора. Пробиотиците присутни во киселото млеко помагаат во одржување на рамнотежата на цревната флора, го спречуваат растот на штетните бактерии и го подобруваат варењето на храната. Тие исто така можат позитивно да влијаат на имунолошкиот систем, зајакнувајќи го имунолошкиот одговор на организмот.

Баланс+ киселото млеко е и одличен извор на протеини. Протеините се есенцијални хранливи материи кои играат клучна улога во градењето и обновувањето на ткивата во телото. Тие се особено важни за раст и развој на мускулите. Протеините во киселото млеко ги содржат сите есенцијални амино киселини, што значи дека ги обезбедуваат сите потребни блокови за телото.
Калциумот е од суштинско значење за здравјето на коските и забите, бидејќи помага да се одржи нивната сила и структура. Покрај тоа, овој минерал е важен за нормално функционирање на мускулите и нервниот систем. Баланс+ киселото млеко е еден од вкусните извори на калциум кој може да придонесе за задоволување на дневните потреби на организмот за овој минерал.

Овој природен млечен производ од млеко содржи витамини Б комплекс како што се тиамин (Б1), рибофлавин (Б2), ниацин (Б3), пантотенска киселина (Б5) и витамин Б12. Овие витамини играат клучна улога во метаболизмот на храната и нејзиното претворање во енергија. Тие исто така го поддржуваат здравјето на нервниот систем, кожата и очите.

Секое кисело млеко се добива со ферментација, што значи дека содржи одредена доза на пробиотици.

Сепак, влијанието на пробиотските култури врз цревната флора и подоброто варење на обичното кисело млеко не е клинички докажано. Киселото млеко Баланс+ има дополнителна доза на пробиотици, формулирани да направат разлика! Докажано е дека го подобрува варењето по само 10 дена редовно консумирање и благотворно делува на дигестивниот систем.

Бимилк: од млекарницата до вашата трпеза

Scroll to Top

Веб страната користи колачиња за да овозможи најдобро искуство. Со користење на bimilk.mk се согласувате со нашата политика за приватност и користењето на колачиња во согласност со нашата политика за колачиња.