Ви ја претставуваме Имлек Оаза!

Имлек Оаза е првиот 100% растителен производ на компанијата Имлек – растителен напиток од вкусни бадеми и хранлив овес, кој совршено ве следи во текот на целиот ден.

Богатството од витамини и минерали се важна поддршка за балансирани оброци, а Имлек Оаза е одличен избор за сите кои сакаат да воведат здрави навики во својот живот.

Имлек Оаза нови напитоци од бадем и овес!

Калциум и витамини

Идеален во секоја прилика!

Започнете го денот со совршено капучино

Утрото е поубаво со вкусот на првото кафе.

Направете си дома капучино како од омилената кафетерија со новиот растителен напиток и полетно и оптимистички зачекорете во денот.

Кога на вашето кафе му е потребно уште нешто за да биде совршено, тука е Имлек Оаза!

Подгответе хранлив оброк со Имлек Оаза

Секој оброк со новиот растителен напиток станува нутритивно побогат и допринесува за подобро чувство во текот на целиот ден, благодарејќи на бројните придобивки кои ги има за воспоставување рамнотежа во организмот.

Од својата вообичаена овесна каша направете совршен оброк со Имлек Оаза и на своето тело дајте му ја неопходната енергија за активностите кои ве чекаат.

Одлично смути со Имлек Оаза

Кога ќе почувствувате потреба да направите мала пауза и да ги наполните батериите, имате одличен избор.

Направете освежувачко, 100% растително смути со Имлек Оаза, кој е богат со хранливи материи, минерали и витамини. Само изберете по желба – бадем или овес и направете одличен микс кој ќе ви даде енергија!

Заблажете ги моментите со вкусни посни колачиња

Направете посни колачиња како од омилената локална слаткарница со новиот растителен напиток Имлек Оаза и почастете се кога ќе посакате, меѓу оброци, по рекреација или за време на одмор.

Додатокот од бадем и овес ќе им даде на вашите колачиња специјална нота, која ќе го збогати нивниот вкус и ќе ги задоволи и најпребирливите љубители на колачиња.

Имлек Оаза бадем

Имлек Оаза бадем е сериозно добар, растителен напиток од бадем.

Егзотичен плод, кој е извор на протеини, минерали, влакна и витамини. Бадемот помага за детоксикација на организмот и регулирање на нивото на холестерол.

Со својот состав, бадемот е најзаслужен за препознатливиот полн вкус на Имлек Оаза растителен напиток од бадем.

Калории и нутритивен состав во 100g производ:

Масти Протеини Јагленихидрати Енергетска вредност
1,75g 0,7g 1,5g 26 kcal

Калории и нутритивен состав во 100g производ:

Масти Протеини Јагленихидрати Енергетска вредност
1,1g 0,5g 4,4g 32 kcal

Имлек Оаза овес

Имлек Оаза овес е сериозно добар, растителен напиток од овес.

Овесот е житарка богата со влакна, белковини и витамини, која освен што ги регулира тегобите со варењето – го намалува холестеролот и на телото му дава многу енергија.

Благодарение на својата најважна состојка, Имлек Оаза растителен напиток од овес претставува одлична поддршка на вашиот организам и здравите навики.

Што би требало да знаете за Имлек Оаза растителните напитоци?

Иако како синоними често може да се слушнат поими како овесно млеко и бадемово млеко, Имлек Оаза е напиток од 100% растително потекло и со самото тоа е погоден за консумирање за време на пост, а истовремено е добар и за вегетаријанци и вегани.

Како производ со ниска калориска вредност, Имлек Оаза има поволен ефект врз сите кои се на диета или посебен режим на исхрана.

Нашиот растителен напиток, освен за подготовка на хранлив оброк, вкусно смити, посни колачи и извонредно капучино, е совршен и како додаток за чај.

Покрај тоа, благодарејќи на својот состав и вкус, растителниот напиток Имлек Оаза е одлична алтернатива за млеко и на тој начин е идеална состојка за подготовка на храна која бара готвење или печење.

Голема предност на растителните напитоци Имлек Оаза, како од бадем така и од овес, е што не содржат лактоза, така што погодни се за сите кои се алергични на млечен шеќер.

Бидејќи Имлек Оаза содржи јаткасти плодови кои кај одредени лица предизвикуваат алергии, наша препорака е пред консумирање да се посоветувате со својот лекар за да бидете потполно сигурни дека безгрижно ќе уживате во новиот напиток.

Blog tekstovi srodni ovom proizvodu

Scroll to Top

Веб страната користи колачиња за да овозможи најдобро искуство. Со користење на bimilk.mk се согласувате со нашата политика за приватност и користењето на колачиња во согласност со нашата политика за колачиња.