Моја Кравица млеко за кафе

„Моја Кравица“млекото за кафе преобразува обична шолја кафе во вкусно, кремасто уживање, исто како од кафуле. Ова млеко за кафе се користи за црно кафе, инстант кафе, но и за макијато, капучино или кафе лате, доколку имате дома машина за пена. Подигнете го вашето искуство со пиење кафе на следното ниво со додавање на млеко за кафе Моја Кравица во вашиот омилен утрински пијалок.

100g Моја Кравица млеко за кафе ги содржи следните нутритивни вредности:

Млечни масти Протеини Јаглехидрати Енергетска вредност
3,8g 3g 4,5g 246 kj / 64 kcal

Моја Кравица млеко за кафе – нутритивен состав

За вашето кафе да има богата пена и полн вкус, потребно е млекото кое го користите да има висок процент на масти. Моја Кравица млеко за кафе е полномасно и обезбедува задоволство со секоја испиена голтка.

Моја Кравица млеко за кафе во различно пакување, за практична употреба

Достапно во пакување од 1л, млекото за кафе е прилагодено на различни потреби на потрошувачите.

Млеко и кафе - совршен пар

Млекото за кафе се користи за да се додаде кремаста текстура, да се омекне горчината на кафето и да се обезбедат дополнителни слоеви на вкус на пијалокот. За многу љубители на кафе – млекото е незаменлива состојка. Додавањето млеко се подразбира за некои видови кафе, како што се: инстант кафе, капучино, макијато и секако – кафе лате. Се користи и за разредување на горчината на домашното кафе или еспресо.

Кафето што го користите, млекото што го користите и вашите вештини за правење кафе се одговорни за квалитетот и идеалниот вкус на кафето. Со Моја Кравица млеко за кафе, не треба да се грижите за еден од овие три фактори.

Имате прашања за Моја Кравица млеко за кафе?

Доколку имате еспресо машина со функција за пена, следете ги упатствата за употреба на машината. Ако немате таков уред, можете да ја изматите пената со рачен или електричен апарат.

Ставете ја маталката за матење во ладно млеко (ладното млеко за кафе прави побогата пена) и завртете ја силно и брзо. Електричните маталки сами ќе го направат тоа, само треба да ги ставите во чаша со малку млеко и кафе и потоа да ја вклучите. Обидете се да ја задржите истата длабочина на матењето за време на процесот на матење.

Кога ќе забележите дека млекото почнува да се пени и да формира мали меурчиња, спуштете го матењето поблиску до површината на млекото и продолжете со ротацијата. Направете го тоа додека не ја добиете саканата количина на пена.

Scroll to Top

Веб страната користи колачиња за да овозможи најдобро искуство. Со користење на bimilk.mk се согласувате со нашата политика за приватност и користењето на колачиња во согласност со нашата политика за колачиња.