Моја Кравица крем кајмак

Моја Кравица крем кајмак е намаз кој може да биде одличен додаток на разни предјадења, но и совршен додаток на сендвичи, тестенини и многу вкусни јадења. Станува збор за висококвалитетен млечен производ, произведен според највисоките стандарди на контрола, за кој потрошувачите рекоа дека во никој случај не заостанува во однос на добро познатиот вкус на домашниот кајмак.

Moja Кравица крем кајмак е достапен во пакување од 200g

Побарајте го Moja Кравица крем кајмак во практично пакување од 200g. Овој намаз овозможува едноставно и брзо подготвување на сендвичи, а е идеален додаток за секој семеен појадок или вечера!

Moja Кравица крем кајмак - калории и нутритивен состав во 100g производ

Сочен, кремаст и секогаш свеж, Моја Кравица крем кајмакот ќе ве воодушеви уште првиот пат кога ќе го пробате! Разубавете го вашето секојдневие со овој вкусен намаз и израдувајте го вашето семејство и пријателите со неодоливи предјадења со незаменливиот Моја Кравица крем кајмак како прилог!

Млечни масти Протеини Јаглехидрати Енергетска вредност
45g 6g 5g 1852kJ / 449kcal

Имате прашања за Moja Кравица крем кајмак?

Moja Кравица крем кајмак се произведува исклучиво од свежо млеко, со методи слични на правење домашен кајмак, но технолошки подобрени.
Процесот започнува со пастеризација на млекото за да се елиминираат несаканите бактерии. После тоа се одвојува млечната маст со сите нејзини корисни состојки од кои подоцна се формира вкусниот крем кајмак со карактеристична текстура.

Сето ова се одвива под стручен надзор, според највисоките стандарди за контрола на квалитет, обезбедувајќи висококвалитетен вкус и свежина на крајниот производ.

Moja Кравица крем кајмак е целосно природен млечен производ, кој се одликува со отсуство на адитиви и хемиски супстанци.

Се произведува исклучиво од внимателно одбрани состојки – млечна маст со врвен квалитет и сол. Оваа едноставна, но стручно изработена комбинација гарантира автентичност на вкусот и висок квалитет. Покрај тоа што обезбедува богатство од протеини и калциум, содржи и витамин Б12, кој ја нагласува неговата хранлива вредност. Строгите контролни процеси за време на производството гарантираат дека крем кајмакот ги исполнува највисоките стандарди за квалитет.

Moja Кравица крем кајмак е вистински волшебник во кујната. Покрај тоа што е совршен додаток на сендвичите, тој е одлична комбинација со мезе како домашна пршута и различни видови месо, кои можете да ги искористите за збогатување на празничната трпеза.
Овој кремаст деликатес одлично се вклопува со топлите компирчиња, нудејќи неодолива комбинација на мекост и сочност.

Оживејте ги вашите семејни моменти со раскошниот вкус на Moja Кравица крем кајмак, кој ќе додаде нота на автентичност и квалитет на секое јадење.

Scroll to Top

Веб страната користи колачиња за да овозможи најдобро искуство. Со користење на bimilk.mk се согласувате со нашата политика за приватност и користењето на колачиња во согласност со нашата политика за колачиња.