Чоколадно млеко Моја Кравица

Чоколадното млеко Моја Кравица има богат чоколаден вкус и вкусна текстура. Наменето е за целосно уживање! Чоколадното млеко го сакаат децата, исто како и возрасните. Ова чоколадно млеко е создадено за моменти на целосно уживање!

Чоколадно млеко калории и нутритивен состав

Млечни масти Протеини Јаглехидрати Енергетска вредност
1% 3,3g 10g 264 kj / 62 kcal

Чоколадно млеко - за моменти на уживање

Една од клучните карактеристики на чоколадното млеко Моја Кравица е неговиот сладок и освежителен вкус, кој се постигнува со комбинирање на квалитетно млекоl и чоколадо. Овој млечен напиток е идеален за моменти на релаксација, за најмалите, во замена за десерт, или за возрасните, како награда по напорниот ден.

Чоколадното млеко нѐ враќа во детството

Чоколадното млеко направено од темно, млечно чоколадо и млеко е идеално за сите љубители на класичниот вкус на чоколадо. Достапно е во ПЕТ шишиња од: 300ml, 500ml и 1l, како и во пакување Тетра Пак од: 250ml (со цевка) и 1l. Прилагодете го изборот на вашите потреби и уживајте во секоја голтка!

Бимилк: од млекара до вашата трпеза

Scroll to Top

Веб страната користи колачиња за да овозможи најдобро искуство. Со користење на bimilk.mk се согласувате со нашата политика за приватност и користењето на колачиња во согласност со нашата политика за колачиња.