Иришко сирење Имлек

Иришко сирење е вкусно полутврдо полномасно сирење со 45% маснотии. Потрошувачите го класифицираа ова сирење како висококвалитетен производ, што беше потврдено со истражување. Се консумира како прилог, во сендвичи, предјадења и грицки, но и како состојка во многу рецепти, со цел да се добијат прелив за сирење за разни меса и тестенини, но и во други јадења, особено во оние кои вклучуваат филови со сирење. Има благ вкус и арома.

Имлек Иришко сирење Имлек достапно во пакување од 1 кг

Нашето иришко сирење е достапно во вашите блиски маркети во пакување од 1kg. Можете да ја набавите цела, но и нарачана, што ви овозможува целосно да ја прилагодите количината на вашите потреби и потребите на вашето семејство.

100 g Иришко сирење ги содржи следните нутритивни вредности:
Млечни масти Протеини Јагленихидрати Енергетска вредност
27g 25g 1,5g 1,461 kj / 349 kcal

Иришко сирење - калории и нутритивен состав на 100 g производ

Иришко сирење е полутврдо полномасно сирење со 45% маснотии во сува материја. Со благ вкус и арома, ова сирење одлично ќе ви послужи за правење различни јадења и за секојдневна употреба.

Scroll to Top

Веб страната користи колачиња за да овозможи најдобро искуство. Со користење на bimilk.mk се согласувате со нашата политика за приватност и користењето на колачиња во согласност со нашата политика за колачиња.