Грекос грчко сирење

Грекос грчко сирење се карактеризира со мека текстура и полн, раскошен вкус. Може да се јаде како прилог со појадок и вечера, но може да се користи и за пити, проја, пецива, како и во омлети или салати. Грчките сирења се меѓу симболите на грчката и медитеранската кујна, а грчкото сирење Грекос е нивниот најдобар претставник. Почувствувајте го вистинскиот вкус на Медитеранот и откријте ја целата привлечност на вистинското, раскошно грчко сирење.

100g Грекос грчко сирење ги содржи следните нутритивни вредности:

Млечни масти Протеини Јаглехидрати Енергетска вреднист
14,5g 11g 2g 758 kJ / 183 kcal

Грекос сирење - препуштете се на вкусот

Производството на Грекос грчко сирење се врши на традиционален начин, со современи методи и употреба на исклучително квалитетно млеко. Начинот на производство се одразува со внимание на секој детал, што резултира со сирења кои обезбедуваат идеална рамнотежа на вкусови и текстури.

Грчките сирења зрачат со карактеристични ароми и богати кремасти слоеви, правејќи го секој залак вистинско гастрономско задоволство. Употребата на Грекос сирење во различни грчки и меѓународни јадења дополнително го збогатува кулинарското искуство, правејќи го ова сирење одличен избор за вистинските гурмани.

Практично пакување на Грекос грчко сирење во различни големини

Амбалажата е прилагодена за различни кулинарски потреби, како и за домаќинства со помал или поголем број членови. Полномасното меко сирење Грекос е достапно во практични пакувања од 250g и 500g.

Scroll to Top

Веб страната користи колачиња за да овозможи најдобро искуство. Со користење на bimilk.mk се согласувате со нашата политика за приватност и користењето на колачиња во согласност со нашата политика за колачиња.