Овошен јогурт Jogood

Овошните јогурти Jogood претставуваат магичен судир на вкус и свежина, во кој овошната експлозија на вкус се среќава со кремасто задоволство! Запознајте ги овошните јогурти во кои сè пука од овошје! Ова се задоволства кои ќе ве освојат со нивниот полн овошен вкус и парчиња овошје во секоја голтка. Откријте палета на разновидни вкусови кои ќе ви овозможат неодолива хармонија на слаткост и свежина. Без разлика дали сте љубител на шумско овошје или класични јагоди, овошните јогурти Jogood ќе ги задоволат вашите афинитети!

100g Jogood јагода ги содржи следните нутритивни вредности:

Млечни масти Протеини Јаглехидрати Енергетска вредност
0,6g 2,7g 11,8g 268 kJ / 63 kcal

Jogood овошен јогурт јагода

Слатките парчиња јагоди и даваат дополнителна димензија на текстурата и вкусот на овошниот јогурт, правејќи ја секоја голтка неодоливо искуство. Ако сакате јагоди – овој овошен јогурт со јагоди лесно ќе ви стане омилен млечен десерт!

Jogood овошен јогурт вишна

Секоја голтка од овој овошен јогурт ве носи во овошен рај со интензивен вкус на зрели вишни кој е совршено комбиниран со кремаста текстура. Овошниот јогурт со вишни го носи вистинскиот слатко-кисел баланс кој ќе ги разбуди сите ваши сетила за вкус.

100g Jogood вишна ги содржи следните нутритивни вредности:

Млечни масти Протеини Јаглехидрати Енергетска вредност
0,6g 2,7g 11,8g 269 kJ / 64 kcal

100g Jogood шумско овошје ги содржи следните нутритивни вредности:

Млечни масти Протеини Јаглехидрати Енергетска вредност
0,6g 2,7g 10,5g 247 kJ / 58 kcal

Jogood овошен јогурт шумско овошје

Овошниот јогурт од шумско овошје Jogood ќе ви даде чувство како да шетате низ шума полна со зрели плодови. Обезбедува освежувачко и ароматично искуство со секоја голтка.

Jogood овошен јогурт кајсија

Овошниот јогурт Jogood со вкус на кајсија е првата голтка од сонцето и летото кое штотуку започна. Слаткоста и свежината на кајсиите помешани со вкусниот кремаст јогурт ќе ви пружат вистинско задоволство и максимално уживање во неодоливиот вкус.

100g Jogood кајсија ги содржи следните нутритивни вредности:

Млечни масти Протеини Јаглехидрати Енергетска вредност
2,2g 2,7g 12g 331 kJ / 78 kcal

Jogood овошни јогурти

Истражете ги неодоливите вкусови на овошните јогурти Jogood и разубавете го вашето секојдневие со нив. Нашите Jogood јогурти ги содржат само најдобрите плодови кои ќе ви дадат совршена доза на енергија! Во Бимилк ве очекуваат вишна, јагода, кајсија и шумско овошје!

Scroll to Top

Веб страната користи колачиња за да овозможи најдобро искуство. Со користење на bimilk.mk се согласувате со нашата политика за приватност и користењето на колачиња во согласност со нашата политика за колачиња.