Моја Кравица пудинг од ванила и пудинг од чоколадо

Пудинзите се вкусни и популарни десерти ширум светот. Тие се брзо уживање и можат сами да бидат десерт, но и дел од различни слатки креации. Двата најпопуларни вкуса на пудинг се пудинг од ванила и пудинг од чоколадо, а Моја Кравица пудинзите се достапни токму во овие вкусови. Неодоливите десерти не само што на брз и вкусен начин ја задоволуваат нашата желба за благо, туку и не потсетуваат на топли и пријатни моменти од детството.

Моја Кравица пудинг ванила: состав и нутритивни вредности во 100g

Млечни масти Протеини Јаглехидрати Енергетска вредност
3% 2g 17g 449 kJ / 107 kcal

Моја Кравица пудинг од ванила

Моја Кравица пудингот од ванила има мазна и кремаста текстура, со посебен вкус на ванила. Овој десерт е практичен за брзо уживање дома или за носење, а често се користи како основа за разни слатки креации како што се овошни купови, торти со пудинг или колачи. Моја Кравица пудингот од ванила е достапен во чаша од 125g.

Моја Кравица пудинг од чоколадо

Моја Кравица чоколадниот пудинг има богата кремаста текстура со интензивен чоколаден вкус кој доаѓа од аромите на какаото и чоколадата. Често се користи како подлога за разни слатки креации, како што се чоколадни колачи, чоколадни филови за брзи торти и слични задоволства. Благодарение на неговата широка достапност и едноставна подготовка, чоколадниот пудинг е омилен меѓу љубителите на чоколадо од сите возрасти, но особено кај децата.

Моја Кравица пудинг чоколадо: состав и нутритивни вредности во 100g

Млечни масти Протеини Јаглехидрати Енергетска вредност
3% 3,2g 17g 458 kJ / 109 kcal

Моја Кравица пудинг јагода: состав и нутритивни вредности во 100g

Млечни масти Протеини Јаглехидрати Енергетска вредност
3% 2,9g 16g 449 kJ / 107 kcal

Моја Кравица пудинг од јагода

Моја Кравица пудингот од јагода има мазна и кремаста текстура, со изразен вкус на јагода. Овој десерт е практичен за брзо уживање дома или за носење, а често се користи како основа за разни слатки креации како што се овошни купови, колачи со пудинг или торти. Моја Кравица пудингот од јагода е достапен во пакување од 125 грама.

Scroll to Top

Веб страната користи колачиња за да овозможи најдобро искуство. Со користење на bimilk.mk се согласувате со нашата политика за приватност и користењето на колачиња во согласност со нашата политика за колачиња.