Krem djathi Moja kravica

Krem djathi Moja kravica ka një shije të plot dhe teksturë kremoze. E përgatitemi sipas recetës tradicionale, nga vetëm 3 përmbajtja krejtësisht natyrore: qumësht, salcë kosi dhe kripë. Ka edhe shije të ëmbël edhe të kripur, të cilët e bëjnë lyerjen e përsosur për sanduiçet me paletë e gjatë të përbërësit, për përgatitje të vakteve, por edhe për ëmbëlsira!

Krem djathi Moja kravica i disponueshëm në pakëtime të ndryshme

Ne e dimë se çdo familje ka nevoja të ndryshme në lidhje me madhësinë e ushqimit që përdor dhe duke krijuar pakëtime në përmasa më të mëdha dhe më të vogla, ne u përgjigjemi me sukses atyre. Keni nevojë për krem ​​djathi për disa sanduiçe apo dëshironi ta përdorni në gatim, të përgatisni cheesecake apo kanape dhe sanduiçe për të gjithë familjen dhe mysafirët? Një pakëtim adekuat për ju është pakëtimi prej 150g.

Krem djathi - Kalori dhe përmbajtja ushqyese në 100g produkt

Krem djathi Moja kravica përfaqëson produkt të qumështit ekstra – yndyrshëm, i cili ka minimum 60% yndyra në lëndët e thatë. I shijshëm dhe i pasur me yndyra qumështi, do t’iu jep shije të plotë në çdo ngrënë.

100g Krem djathi Moja kravica përmban vlerat e mëposhtme ushqyese:

Yndyrë qumështi Proteina Karbohidrate Vlera energjetike
Minimum 17g 5g 3g 765kj / 185kcal

Pyetjet më të shpeshta për krem djathi?

Krem djathi bëhet përjashtimisht me qumësht të freskët me cilësi të lartë.

Krem djathi fitohet me fermentimin e qumështit me ndihmë të baktereve specifike. Në fillim, qumështi pasterizohet për ti shkatërrojnë bakteret e dëmshme, dhe pastaj shtohet kulturë filluese së baktereve. Gjatë procesit të fermentimit, bakteret metabolizojnë sheqerin qumështi (laktozë) dhe krijojnë një mjedis acid i që lejon qumështi të dëndësohet dhe ta formojë strukturën karakteristike e kremit djathi.

Të gjithë proces të prodhimit zhvillohet nën mbikëqyrjen e eksperteve dhe më kushtet rreptësisht e kontrolluara, me respektimin e rregulloreve.

Po, ai është plotësisht një produkt të qumështit natyror. Në deklaratën ju nuk mund të shihni asnjë shtojcë ose substancë kimike, sepse krem djathi nuk i përbëhet. Qumësht, salcë kosi, kripë – vetëm këto tre përbërësit janë pjesë nga produkti Krem djathi Moja kravica.

Është i pasur me proteina, karbohidrate dhe vitamin B12. Proteinat janë kryesore për ndërtimin e muskujve dhe indeve të shëndetshme të muskujve, ndërsa kalciumi ka një rolë të rëndësishëm në forcimin e kockave dhe dnëmbëve. Vitamini B12 është i rëndësishëm për funksionimin normal e sistemit nervor.

K mund ky krem djathi të përdoret për torta dhe ëmbëlsira?

Para së gjithash, krem djathi është një lyerje dhe atë është të parën që duhet të merreni në parasysh gjatë përdorimit. Po ashtu, mund të jetë një shtojcë të përsosur për torta dhe ëmbëlsira.

Cheesecake-un është vetëm një shembull për ëmbëlsirat që ju mund ta përgatiteni më këtë krem djathi. Gjeni recetën tonë ideale dhe përgatiteni me krem djathin Moja kravica.

Gëzuar!

Scroll to Top

Веб страната користи колачиња за да овозможи најдобро искуство. Со користење на bimilk.mk се согласувате со нашата политика за приватност и користењето на колачиња во согласност со нашата политика за колачиња.