Имлек Протеин – Моќ и енергија за 1650 спортисти на “Скопје трча”

Содржината

Скопје трчаше на осмата традиционална градска трка и овој пат поддржана од Имлек протеин. Повеќе од 1650 спортски ентузијасти, рекреативни натпреварувачи и професионални спортисти трчаа на 10 километарската трка, а центарот на случувањата беше Имлек протеин спортската зона кое беше место за бодрење на тркачите, за забава и релаксирање. Навивачите и поддржувачите додека ги чекаат тркачите и самите се натпреваруваа во забавни игри поттикнато со освежување и енергетско засилување со Имлек протеин шејк, а спортистите после трката се снабдуваа со неопходната доза протеин и си ја обновуваа енергијата.

Присуството на Имлек протеин зоната беше неопходно за натпреварувачите заради потребата од снабдувањето на спортистите со протеин после интензивната спортска активност. Протеините се потребни за градење и регенерирање на ткивата, а по напорното трчање исцрпените мускули треба да бидат снабдени со дополнителна доза протеин, преку Имлек протеин шејк како основа за градење здрава и квалитетна мускулна маса. А за сите присутни, кои имаа спортски дух за натпреварување дополнителна мотивација беа подароците овозможени од Имлек протеин.

За внесот на протеини уште треба да се знае, дека подеднакво ефективно е во каква форма ќе се внесат. Така Имлек протеин е достапен и како шејк и како пудинг, хранливи опции кои освежуваат и ја надополнуваат енергијата пред или после напорниот тренинг за сите оние кои се грижат за своето здравје и физичка кондиција. Со 30 грама протеин што го има во едно пакување на шејк, обезбедува доза на енергија и хранливи материи, а го има во три вкус, ванила, чоколадо и јагода.

Споделете го овој текст:

Остави коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Scroll to Top

Веб страната користи колачиња за да овозможи најдобро искуство. Со користење на bimilk.mk се согласувате со нашата политика за приватност и користењето на колачиња во согласност со нашата политика за колачиња.