Баланс+ Имуно од Бимилк е новиот функционален јогурт за јакнење на имунитетот

Содржината

(Битола, 10.11.2020) – Голем број љубители на Баланс+ отсега ќе имаат прилика да уживаат во новиот и потполно различниот Баланс+ Имуно, кој е новиот функционален јогурт од Бимилк. Новиот производ се вбројува во функционална храна, затоа што покрај основните хранливи состојки содржи уште и природни култури кои докажано го зајакнуваат имуниот систем, комплекс од 3 витамини Д3, Б6 и Б12 – исклучително важни за правилната функција на имунитетот и влакна од природно потекло инулин – вид пробиотик корисен за здравјето.

“Создавањето производи што имаат висок квалитет и бројни здравствени придобивки е главниот фокус на Бимилк оваа година. Во тој контекст, го прошируваме Баланс+ портфолиото со уште еден функционален производ, Баланс+ Имуно со нутритивни карактеристики и збогатен со култури кои имаат позитивен ефект за одржување здрав имун систем. Ваквиот состав и единствената рецептура му даваат дополнителна вредност и докажани здравствени придобивки со цел потрошувачите да добијат производ што го поттикнува одбранбениот систем посебно во овие зимски месеци”, изјавија од Бимилк.

Формулата со која е направен Баланс+ Имуно е базирана на составот што го истакнува од останатите млечни производи и има позитивно влијание за зајакнување на имуниот систем на природен начин. Баланс+ Имуно е достапен на пазарот во пакување од 1kg и 330g.

Споделете го овој текст:

Остави коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Scroll to Top

Веб страната користи колачиња за да овозможи најдобро искуство. Со користење на bimilk.mk се согласувате со нашата политика за приватност и користењето на колачиња во согласност со нашата политика за колачиња.