Нови Баланс+ функционални оброци од Бимилк

Содржината

Бимилк ја збогати линијата на „Баланс+“ пробиотскиот јогурт со нови „Баланс+“ оброци со три различни вкуса. Отсега потрошувачите освен класичниот „Баланс+“ пробиотски јогурт ќе можат да изберат и „Баланс+“ со сува слива и трици, „Баланс +“ со јаболко, цимет и ванила и „Баланс+“ со круша и смоква.

Вбројувајќи се во редот на функционални производи, „Баланс+“ оброците се пробиотски ферментирани млечни производи збогатени со хранливи состојки и растителни влакна кои произлегуваат од природните својства на сливата, крушата, јаболкото и смоквата. Секој од „Баланс+“ оброците содржи единствена комбинација на овошни парчиња избалансирани во кремастата структура на јогуртот.

Покрај основната функција и улога која ја имаат во намалувањето на дигестивните тегоби и подобрување на цревната флора, Баланс+ оброците придонесуваат и за надополнување на енергетските потреби, за активен метаболизам и виталност на организмот. Тие се во функција на денешното динамично секојдневје и одговор на потребата од здрав и вкусен појадок или ужина.

Споделете го овој текст:

Остави коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Scroll to Top

Веб страната користи колачиња за да овозможи најдобро искуство. Со користење на bimilk.mk се согласувате со нашата политика за приватност и користењето на колачиња во согласност со нашата политика за колачиња.