Јајца со лосос

 • 20 мин.
  Време на подготовка
Содржина

Состојки

 • 12 јајца

 • 1 лажица сенф

 • 2 лажици ситно сецкан магдонос

 • 6 лажици Битолска павлака

 • 150g чаден лосос


Подготовка

 1. Сварете ги јајцата и ставете ги во ладна вода да се оладат.

 2. Внимателно излупете ги и пресечете ги по должина.

 3. Извадете ги жочките, испасирајте ги и додајте ги павлаката, сенфот и магдоносот.

 4. Промешајте.

 5. Со подготвената смеса наполнете ги половинките белки.

 6. Од горе ставете чаден лосос и украсете со малку магдонос.

Споделете го овој текст:

Остави коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Scroll to Top

Веб страната користи колачиња за да овозможи најдобро искуство. Со користење на bimilk.mk се согласувате со нашата политика за приватност и користењето на колачиња во согласност со нашата политика за колачиња.