Компир салата со павлака

 • 30 мин.
  Време на подготовка
Содржина

Состојки

 • 400g компири

 • 400g Битолска павлака

 • 200g мајонез

 • 4 јајца

 • 300g шунка

 • 100g кашкавал

 • Лук, сол, бибер


Подготовка

 1. Јајцата и компирите се варат и се рендаат.

 2. Се ренда кашкавалот, се сецка шунката.

 3. Се убаво се спојува со Битолска павлака и мајонез.

 4. Се промешува и украсува со магдонос.

Споделете го овој текст:

Остави коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Scroll to Top

Веб страната користи колачиња за да овозможи најдобро искуство. Со користење на bimilk.mk се согласувате со нашата политика за приватност и користењето на колачиња во согласност со нашата политика за колачиња.