Празнична салата со Битолска павлака, брокула и фета сирење

 • 10 мин.
  Време на подготовка
Содржина

Состојки

 • 500gr Битолска павлака

 • 1 голема китка брокула

 • 150gr фета сирење

 • Семки од тиква (малку потпечени)

 • Сол


Подготовка

 1. Сварете ја брокулата на пареа, малку да омекне.

 2. Во сад ставете ја Битолската павлака, фета сирењето испасирано, брокулата исецкана на мали парчиња, семките и солта.

 3. Измешајте убаво. 

 4. За кратко време ќе добиете совршена креми салата.

Споделете го овој текст:

Остави коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Scroll to Top

Веб страната користи колачиња за да овозможи најдобро искуство. Со користење на bimilk.mk се согласувате со нашата политика за приватност и користењето на колачиња во согласност со нашата политика за колачиња.