Рафаело чизкејк бомбици 

  • 5 мин.
    Време на подготовка
Содржина

Состојки

  • 150g Битолска павлака

  • 70g кокос

  • 40g мелени бисквити

  • 2 лажици мед

  • бадем/лешник


Подготовка

  1. Измешајте ги сите состојки (павлака, кокос, мелени бисквити и мед), освен бадемите во длабок сад. Наместо мед може да ставите јаворов сируп или агаве. 

  2. Оформете бомбици, во средина ставете бадем или лешник и извалкајте ги повторно во кокос. 

Споделете го овој текст:

Остави коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Scroll to Top

Веб страната користи колачиња за да овозможи најдобро искуство. Со користење на bimilk.mk се согласувате со нашата политика за приватност и користењето на колачиња во согласност со нашата политика за колачиња.