Шарени урда бомбици

 • 5 мин.
  Време на подготовка
Содржина

Состојки

 • 300g урда

 • 120g путер

 • 4 лажици Битолска павлака

 • 100g микс семиња (сусам, лен, сончоглед)

 • 1 чешне лук


Подготовка

 1. Сите состојки се мешаат (урда, путер, павлака, лук).

 2. Од смесата се прават топчиња.

 3. Потоа се валкаат во микс семиња, пипер, сецкан магдонос, сецкан власец.

Споделете го овој текст:

Остави коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Scroll to Top

Веб страната користи колачиња за да овозможи најдобро искуство. Со користење на bimilk.mk се согласувате со нашата политика за приватност и користењето на колачиња во согласност со нашата политика за колачиња.