Бомбици со јогурт за енергичен старт на денот

  • 25 мин.
    Време на подготовка
Содржина

Состојки

  • 150мл густ јогурт

  • 200 гр мелени овесни снегулки

  • Ситно сецкано суво овошје по ваш избор

  • 1 цеден портокал

  • 1 лажица мед

  • 100 гр мелени лешници


Подготовка

  1. За да ги подготвите бомбиците измешајте ги јогуртот, овесните снегулки, сувото овошје цедениот портокал и медот. Оформете ги бомбиците и извалкајте ги во мелените лешници.

Споделете го овој текст:

Остави коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Scroll to Top

Веб страната користи колачиња за да овозможи најдобро искуство. Со користење на bimilk.mk се согласувате со нашата политика за приватност и користењето на колачиња во согласност со нашата политика за колачиња.