Брз и лесен сендвич

  • 10 мин.
    Време на подготовка
Содржина

Состојки

  • 2 парчиња интегрално лепче со семки

  • 2 лажички Битолска павлака

  • 1 лажичка црвено овошје по избор (јагоди, малини, рибизли)

  • малку валеријана


Подготовка

  1. Процесот на подготовка е исклучително лесен и брз, како што кажува и самото име на рецептот. Битолската павлака ја мачкаме на парчињата интегрално лепче со семки, врз која ставаме од црвеното овошје за контраст на вкусовите и нешто несекојдневно и вкусно. Со валеријаната само додаваме дополнителен вкус на кој долго ќе се сеќавате.
    Пријатен апетит.

Споделете го овој текст:

Остави коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Scroll to Top

Веб страната користи колачиња за да овозможи најдобро искуство. Со користење на bimilk.mk се согласувате со нашата политика за приватност и користењето на колачиња во согласност со нашата политика за колачиња.