Брза пита со Битолски јогурт

 • 30 мин.
  Време на подготовка
Содржина

Состојки

 • 2 јајца​

 • 125ml масло​

 • 500g брашно​

 • 200g Битолски јогурт​

 • 1 пециво​

 • 100-200g сирење​

 • 100-200g рендана шунка


Подготовка

 1. Се рендаат сирењето и шунката.

 2. Сите останати состојки се мешаат заедно.

 3. Се додаваат и ренданите шунка и сирење.

 4. На подмачкана тава на 200 степени се пече питата додека не зарумени.

Споделете го овој текст:

Остави коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Scroll to Top

Веб страната користи колачиња за да овозможи најдобро искуство. Со користење на bimilk.mk се согласувате со нашата политика за приватност и користењето на колачиња во согласност со нашата политика за колачиња.