КРОКЕТИ СО КАШКАВАЛ И КУЛЕН

 • 20 мин.
  Време на подготовка
Содржина

Состојки

 • 400g гауда

 • 150g кулен

 • Презла

 • Јајца

 • Сол и бибер


Подготовка

 1. Се ренда кашкавал и се додава ситно сецкан кулен. Се става сол и бибер и се меша смесата убаво.

 2. Потоа се формираат топчиња или друга посакувана форма, и се оставаат во фрижидер 10 минути.

 3. На крај се валкаат во разматено јајце и презла и потоа се пржат.

Споделете го овој текст:

Остави коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Scroll to Top

Веб страната користи колачиња за да овозможи најдобро искуство. Со користење на bimilk.mk се согласувате со нашата политика за приватност и користењето на колачиња во согласност со нашата политика за колачиња.