Лиснати сендвичи

  • 25 мин.
    Време на подготовка
Содржина

Состојки

  • Готово лиснато тесто

  • Битолска павлака

  • Салата

  • Сувомеснато

  • Кашкавал


Подготовка

  1. Готовото лиснато тесто ставете го цело на хартија за печење, засечете го на делот каде што се преклопувало и ќе добиете 3 парчиња/3 сендвичи. Ако сакате помали сендвичи пресечете ги парчињата уште на пола. Печете го во загреана рерна на 200 С околу 15-20 минути. Откако ќе се испече оставете кратко да се излади, па пресечете го на пола.

  2. Премачкајте го долниот дел со Битолска павлака, ставете парчиња зелена салата, парчиња домат, сувомеснато и кашкавал или сирење по желба. Преклопете со останатиот дел и сендвичите се готови.

Споделете го овој текст:

Остави коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Scroll to Top

Веб страната користи колачиња за да овозможи најдобро искуство. Со користење на bimilk.mk се согласувате со нашата политика за приватност и користењето на колачиња во согласност со нашата политика за колачиња.