Смути со јогурт и боровинки за рамен стомак

  • 5 мин.
    Време на подготовка
Содржина

Состојки

  • 2 јаболка исечени на помали парчиња

  • 1 и пол шолја Битолски густ јогурт

  • 1 банана

  • Половина шолја боровинки

  • 1 портокал

  • Мед по желба


Подготовка

  1. Ставете ги сите состојки во блендер и убаво измиксајте. Уживајте во вашиот вкусен и здрав појадок.

Споделете го овој текст:

Остави коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Scroll to Top

Веб страната користи колачиња за да овозможи најдобро искуство. Со користење на bimilk.mk се согласувате со нашата политика за приватност и користењето на колачиња во согласност со нашата политика за колачиња.