Зимски сладолед за целото семејство

  • 20 мин.
    Време на подготовка
Содржина

Состојки

  • 200мл густ јогурт

  • 10-15 урми

  • 10-15 суви сливи

  • 1 лажица мед

  • Прстофат цимет


Подготовка

  1. Изблендирајте ги сувите сливи и урмите со јогуртот и на крај додадете го медот и циметот. Сладоледот ставете го во фрижидер 15-тина минути за да се спојат вкусовите, а потоа уживајте во овој зимски десерт.

Споделете го овој текст:

Остави коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Scroll to Top

Веб страната користи колачиња за да овозможи најдобро искуство. Со користење на bimilk.mk се согласувате со нашата политика за приватност и користењето на колачиња во согласност со нашата политика за колачиња.