Një recetë të shijshme dhe freskuese : Bëni akullore shtëpie me jogurt Grek

Përmbajtja

Kush është përgatitur për akulloren perfekte?

Këtu është receta:

Përbërësit për akullore për të gjithë familje:

400 gr jogurti Grek „Grekos“ (Në tregun janë të disponueshme 3 pakëtime të ndryshme nga këtij produkt – 150gr, 400gr и 700gr nga marka „Grekos“ – lloji grek i jogurtit)

2 * 150 gr lloji frutash grek i jogurtit „Grekos“ me fruta pylli

200 gr boronica

Sheqer të pluhur ose mjaltë sipas dëshirës

Përgatitje:

Përzieni së bashku jogurti frutash me jogurtin grek.

Boronicat i prisni në copat e vogla dhe shtoni në masën e përgatitur më sipër.

Sipas dëshirës shtoni sheqer apo një lugë mjalti.

Masa vendoset në një anije me kapak, i përshatur për ngrirje, dhe lëreni në frigorifer për disa ora.

Po, kaq e thjeshtë!!

Shijoni në akulloren shtëpie dhe shijen unike e kësaj kënaqësi të ftohtë!

Ndani këtë tekst:

Lini koment

Your email address will not be published. Fushat e detyrueshme janë të shënuara *

Scroll to Top

Веб страната користи колачиња за да овозможи најдобро искуство. Со користење на bimilk.mk се согласувате со нашата политика за приватност и користењето на колачиња во согласност со нашата политика за колачиња.